Android Uygulamalarında Reklam Kaldırma

Bedava indirdiğimiz birçok uygulama hayatımızı kolaylaştırmakta fakat uygulamayı kullanmanın karşılığında gösterilen reklamlar birçok zaman rahatsız edici ve zaman kaybına neden olmakta. Bu reklamlar uygulamaların ücretli versiyonlarında genellikle gösterilmemekte. Android telefonların sunduğu herhangi bir ayar yoluyla veya uygulamanın ayarlarından reklamları kapatma şansımız olmadığından daha önce farklı bir amaçla kullandığımız uygulamayı bu sefer reklamları kaldırmak için kullanacağız. Kullanacağımız uygulama Google Play Store’da da bulunan APK Permission.

 

Bu uygulamanın ücretsiz versiyonunda 10 adet uygulamanın izinlerini kaldırabilirsiniz. Ücretli versiyonunda ise böyle bir limit bulunmamakta. Başlangıç düzeyinde bir kullanıcı iseniz sadece size rahatsızlık veren 10 adet uygulamanın reklam izinlerini kaldırabilirsiniz. Yüklediğimiz bazı uygulamalar telefon açılışından itibaren çalışmaya başlar bu hem telefonunuzu yavaşlatır hem de gereksiz yere pil tüketimine neden olur.  Aynı zamanda konumunuzu, mesajlarınızı okuma, ses kaydetme, fotoğraf çekme ve başlangıçta çalışma gibi hassas izinleride tercihe göre kaldırabilirsiniz.  Eğer ileri seviye kullanıcı iseniz elbette uygulamanın limiti kaldırılmış .apk versiyonları da bulunmakta.

 

  uygulama izinleri 4  uygulama izinleri 2

 

 

Tüm izinleri hatta sadece bir izini bile kaldırmış olsanız uygulamanın çalışmayabileceğini unutmayın !!! Sadece veri kaybı yaşamaktan korkmadığınız uygulamalarda kullanınız. Facebook uygulamasında izinler kaldırıldığında uygulamanın çalışmadığı görülmüştür. Diğer uygulamalar içinde benzeri sonuçlar oluşabilir. Çeşitli fotoğraf ve oyun uygulamalarında çok fazla soruna rastlanmamıştır fakat bu tarz uygulamalarda kaydedilen verinizin silineceğini unutmayın. Her uygulamada reklam izinleri farklı olabiliyor birkaç denemeden sonra reklamların kapandığını göreceksiniz. Sadece reklama neden olan ve uygulamanın kullanım alanı dışında istediği izinleri kaldırın.

 

 

uygulama izinleri 6

uygulama izinleri 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm bu işlemlerden sonra ön belleğinizi temizleyerek telefonunuzu yeniden başlatın.Reklam kaldırıcı diğer uygulamaları da ileriki yazılarımız da açıklamaya devam edeceğiz.

 

Android Akıllı Telefon Programsız Hızlandırma

Wifi Sinyali Güçlendirme

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Gereksiz 
  • Faydalı 
  • Müthiş 
  • Normal 
İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →