CERN Burs Programı

komhedos.com

Dünyanın en saygın bilim kuruluşlarından olan CERN’ in her yıl geleneksel olarak sağladığı burs programına başvurular başladı.

Bu sene altmışıncı yıldönümünü kutlayan CERN Avrupa ve Dünya’nın önde gelen bilimsel araştırma merkezlerinden biridir. Fizik ve evrenin temeli üzerine çalışmalar yapmakta olan kurum dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuarına sahip.

CERN bursuna başvuru yapmak için gerekli şartlar:

*CERN’e üye ülkelerden olmak(adayın gerekli şartları taşıması durumunda üye olmayan ülkelerden de başvurular alınmaktadır);

*Üniversitelerin sayısal ve teknik bölümlerinden mezun olmak;

*Bir yerde dört yıldan fazla çalışmamış olmak;

Kabul edilen kişilere verilecek burslar deneylere ve başvurulara göre hesaplanmakta; ulaşım ve sağlık sigortası da karşılanmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan başvurular için:

*Özgeçmiş,

*Diploma fotokopisi,

*Üç adet İngilizce veya Fransızca yazılmış referans mektubu,

*Yayınlanmış çalışmaların listesi,

*Katılımcı adayın katılmış olduğu konferanslar.

Sizde bu muazzam organizasyonun parçası olmak ve dünyaca ünlü bilim adamlarıyla çalışmak istiyorsanız aşağıdaki linkten başvurunuzu yapın.

 Başvuru için tıklayınız

 

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Müthiş 
  • Normal 
  • Gereksiz 
  • Faydalı 
İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →