En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Akıllı telefon kullananlar instagram ve retrica uygulamalarını sıkça duymuşlardır. Fakat bu uygulamalardan daha fazla yeteneğe sahip en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları olarak bilinen araçları sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıdaki uygulamaların hepsinin iOS ve Android versiyonlarının resmi bedava sürümleri mevcuttur.

 

1. Adobe Photoshop

Adobe firmasının mobil cihazlar için geliştirdiği bir uygulama bilgisayarlarda kullandığımızdan biraz farklı ve daha sade versiyonu diyebiliriz. Nitekim bilgisayar versiyonuna göre 100 kat daha az boyuta sahip ama yinede diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla karşılaştırdığımızda en iyiler listesinde bulunmakta. 50 farklı filtre özelliği ile adeta filtre denizi haline gelmiş bir uygulama fakat çoğu premium looks adı altında görüntülenebilmekte yani bazı filtre ve özellikleri kullanabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor. Ama yinede ücretsiz sürümünde ki özellikler oldukça yeterli. Ekranı istediğiniz ölçülerde kırpabilme ve ekranı eğebilme yeteneğine sahip. Onlarca farklı çerçeve seçeneği sunmakta. Bu özelliği sayesinde fotoğraflarınızı orjinal halinden çok daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

 

iOS için indirme linki 

Android için indirme linki

 

adobe photoshop

 

2. Autodesk Pixlr

Adından da anlaşıldığı üzere AutoCAD ‘in yaratıcısı Autodesk firmasının geliştirdiği bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Kullanıcı dostu arayüzü ile kolay anlaşılır bir uygulama. Her özelliğin içerisinden ek özellikler çıkmakta onlarca efekt ve fotoğraf düzenleme seçeneğine sahip. Fotoğraf kolaj işi bizden sorulur dercesine yeteneklere sahip. Diğer uygulamalarla karşılaştırdığımızda birkaç özellik haricinde eksiğini bulamadık.

 

iOS için indirme linki 

Android için indirme linki

 

autodesk pixlr

 

3. Beautyplus

Beautify seçeneğine tıklayarak başlıyoruz. 3 seviye auto retouch özelliği ile otomatik olarak çektiğiniz fotoğrafı en iyi hale getirmekte. Edit seçeneği ile fotoğrafı kırparak istediğiniz boyuta getirebilirsiniz. Filters seçeneği ile 10 dan fazla modda ışık filtresi bulunmakta. Yanda ki yüzde ayarı sayesinde tüm bu işlemlerin uygulanma seviyesini belirleyebilirsiniz. Taller seçeneği sayesinde fotoğrafın seçtiğiniz aralığında boyuna uzatma işlemini kolayca fotoğrafı bozmadan yapabilirsiniz. Acne seçeneği ile istenmeyen noktaları ortadan kaldırıp pürüzsüz cilt görüntüsü verebilirsiniz. Slimming seçeneği ile isteğiniz bölgedeki şişliği içe doğru çekerek azaltabilirsiniz.

 

iOS için indirme linki 

Android için indirme linki

 

Beauty Plus

 

4. Picsart

Adının hakkını veren bir uygulama. Çok fazla işe yarar efekt ve araç içermekte. Nesneleri genişletme, küçültme, çevirme, metin ekleme, çeşitli baloncuk şekilleri ekleme, serbest çizim ve kolaj yapabilme yeteneklerine sahip. Aynı zamanda bir sosyal paylaşım ağıda bulunmakta.

 

iOS için indirme linki

Android için indirme linki

 

picsart

 

5. Instamag

Birden çok özellik içeren instamag ile fotoğraf kolajı, manga ve fotoğraf düzenleme işlemleri yapabilirsiniz. İçeriğinde ki alt uygulamalar sayesinde 10 larca farklı filtre ve kolaj seçeneği mevcut. Manga oluşturma özelliği ile gerçekten yaratıcı görseller oluşturabilir hatta kendi derginizi bile çıkartabilirsiniz☺ Kolaj ve mangada başarılı bir uygulama.

 

iOS için indirme linki 

Android için indirme linki

 

instamag

 

En iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulamasını sizlerle paylaştık 2. yazımız en ilginç fotoğraf düzenleme uygulamaları ile alakalı olacak.

 

 Daha fazlası için 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Faydalı 
  • Gereksiz 
  • Normal 
  • Müthiş 
İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →