Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşma

 

Facebook yayınladığı bir güncelleme ile kullanıcılarının mesajlaşması için Messenger uygulamasını yüklemeyi zorunlu hale getirmişti. Oysa ki Facebook messenger yüklemeden, Facebook messenger kullanmadan mesajlaşabilirsiniz. Facebook tarafından yayınlanan verilere göre 2018 yılında yaklaşık 2 milyar kullanıcının Facebook Messenger uygulamasını kullandığını biliyoruz. Halen daha birçok kullanıcının buna alışamamış olması ve uygulamanın istenilen performansı gösterememiş olması olumsuz tepkilerin verilmesine neden olmakta.

 

Facebook Lite 1

 

Ne yazık ki bir çok kullanıcı mesajlaşmak için Facebook Messenger uygulamasını indirmek zorunda olduğunu düşünmekte. Oysa ki çok basit bir yolla bundan kurtulmak mümkün. Tek yapmanız gereken Google Play Store‘dan Facebook Lite uygulamasını indirmek. Bu uygulama hem normal Facebook uygulaması gibi kullanılabilmekte hem de mesajlaşma için kullanılmakta. Facebook’un bu Lite uygulamasını paylaşmasının amacı normal Facebook uygulamasının kasma, donma, çok yer kaplama veya çok fazla internet kullanması.

 

Facebook Lite 2  Facebook Lite 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tamamen resmi olan bu uygulama oldukça hızlı ve sadece 5 megabayt ( neredeyse ortalama 1 fotoğraf boyutunda ) oldukça az yer kaplayan bu uygulama sayesinde mevcut Facebook uygulamasını kaldırmayı bile düşünebilirsiniz. Eğer isterseniz ayarlardan ana sayfa akışındaki fotoğrafların kalitesini ayarlayabilir bu sayede mobil internet kotanızı koruyabilirsiniz. Ortalama bir Facebook kullanıcısının Facebook nedeniyle aylık internet tüketimi 1 ile 2 gb arasında oysa ki bu uygulama sayesinde aylık ortalama kullanım sadece 250 mb.

Facebook Lite uygulamasını Google Play’den indirmek için tıklayın

veya telefonunuzdaki Google Play’den uygulamayı bulup indirebilirsiniz.

 

                                                İyi uçuşlar ☺

 

Android Akıllı Telefon Programsız Hızlandırma

 

Android Uygulamalarında Reklam Kaldırma

 

Wifi Sinyali Güçlendirme

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Gereksiz 
  • Müthiş 
  • Faydalı 
  • Normal 
İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →