İOS 7.1.2 ve İOS 8 Batarya Ömrü Karşılaştırması

 

    Tüm Apple kullanıcılarının en büyük sorunlarından olan batarya ömrü problemi hala devam ediyor.  İOS 8 ile batarya ömrünü arttıracak iyileştirmeler yapıldığını savunan Apple’ın bu iddiasını bu yazımızda inceleyeceğiz.

 

     Apple ‘ın İOS 8 yazılım desteği verdiği her eski nesil üründe İOS 7.1.2 ve İOS 8 kullanılarak aynı işlemlerin yapılmasıyla oluşturulan grafik İOS 8 söylendiği kadar büyük batarya ömrü iyileştirmeleri sunmadığını gösteriyor. Aşağıda sizlere göstereceğimiz grafikte bütün modellerde ve iki yazılım çeşidinde de şarj bitene kadar wifi ile internet tarayıcısında gezilmiş ve ortaya bu süreler çıkmış. Özellikle bizim için en dikkat çekici nokta iPhone 4S için İOS 8’in tam 19 dakika daha uzun batarya ömrü sunması oldu. iPhone 4S ‘e İOS 8 yükleyen kullanıcıların büyük bir bölümü İOS 8 ‘den şikâyetçiydi fakat söylediğimiz gibi İOS 8, İOS 7.1.2 ‘ye göre iPhone 4S ‘lerde daha uzun batarya ömrü sunuyor.

 

    İOS 8 aşağıdaki grafikte de göreceğiniz üzere etkileyici bir batarya iyileştirmesi sunmuyor ancak İOS 8 yazılımının kullanıcılara daha yeni sunulduğunu unutmamak gerek. Yani İOS 7.1.2, İOS 7 ‘nin en gelişmiş versiyonu. İOS 8 ‘e ilerde gelecek güncellemeler ile batarya ömründe iyileşmeler olması muhtemel.

 

İOS 8 ve İOS 7.1.2 ‘nin batarya ömrü karşılaştırmalarını gösteren grafik:

 

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Gereksiz 
  • Normal 
  • Faydalı 
  • Müthiş