Hakkımızda

Hakkımızda

2014 yılının Şubat ayında kurulan komhedos.com, Türkiye’nin önde gelen bilim ve mühendislik sitesi olma gayesiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Sitemizde mühendislik, enerji, bilişim ve teknoloji alanlarında güncel yazı ve haberler yayınlanmaktadır. Komhedos.com bilim ve mühendislikle ilgilenen herkesin beklenti ve ihtiyaçlarını analiz ederek, onlara en doğru kanaldan en uygun çözüm ve bilgiyi sunmayı hedefler. Bünyemizdeki 22 yazar, yazılarını sıkı bir araştırma sürecinden geçirerek en doğru şekilde okuyucuya sunmayı hedeflerler.

Vizyonumuz

Bilime dair özgün bilgi üreten ve paylaşan kaynak olmak.

Misyonumuz

Teorik bilgiden günlük hayatta kullanılabilecek pratik uygulamalara dair , mühendislik ve bilim ilkelerine bağlı kalarak, doğru ve güvenilir bilgiyi okuyuculara sunmak.

 

Komhedos.com Teknik Yazar Kadrosu

 Sidar ATABEY

sidar_atabey

1993 yılının Eylül ayında Denizli’de doğdu. Lise eğitimini Denizli Nevzat Karalp Anadolu Lisesinde tamamladı. Pamukkale Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği tamamladı. PAU Makine Mühendisliğinde yan dal yaptı.  Erasmus+ programı kapsamında Polonya’nın Gliwice kentinde bulunan Silesian University of Technology’de bulundu. Pamukkale Üniversitesinden 2013 yılında onur belgesi almaya hak kazandı. 2014 yılında PAU Teknokent’in düzenlediği proje pazarına katıldı. Bu yarışmada Yangın Söndüren Robotu ile ikincilik derecesini almaya hak kazandı. 2010 yılında Yeşilay’ın düzenlediği Ulusal Karikatür yarışmasında üçüncülük derecesi almaya hak kazandı. İlgi alanları FPGA, PIC, PLC, gömülü sistemler ve mikrodenetleyicilerdir.İyi derecede İngilizce ve temel seviyede Lehçe biliyor.Hobileri arasında para ve madalya koleksiyonu yapmak vardır.

Sidar ATABEY’in yazılarını okumak için tıklayınız.

 İsmail KIYICI

  ismail_kiyici

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, yapay zeka, tahmin ve karar sistemleri, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji.

İsmail KIYICI’nın yazılarını okumak için tıklayınız. 

Eren DİNÇER

2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Matematik bölümünden dereceyle mezun oldu. 2015 yılında aynı üniversiteden Uygulamalı Matematik alanında Yükseklisansını tamamladı. Uluslararası matematik ve mühendislik konferaslarında bildirileri bulunmaktadır. İlgi alanları; Uygulamalı Matematik, Nümerik Analiz, Optimizasyon, Matematiksel Ekonomi.

Eren DİNÇER’in yazılarını okumak için tıklayınız.

Musa YILDIRIM 

musa_yildirim

1993 yılında Adana’da doğdu. 2011 yılında Sivas Fen Lisesi’nden, 2015 yılında da Pamukkale Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisiği bölümünden  mezun oldu. Şimdi özel bir kuruluşun enerji santralinde Ölçü Kontrol ve Otomasyon Mühendisi olarak çalışmaktadır. İlgi alanları otomasyon ve mikrodenetleyicilerdir. Arzunun varolduğu yerde çözümün de var olacağına inanmaktadır.

Musa YILDIRIM’ın yazılarını okumak için tıklayınız.

İsmail KALAY

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Erasmus+ programı kapsamında Polonya’nın Gliwice kentinde bulunan Silesian University of Technology’de eğitim aldı. Vestel Dijital Fabrikasında, IYTE Karbon Nano Yapılar Laboratuvarında, Jagiellonian Universitesi Fotonik Laboratuvarında stajlarını tamamladı. Çeşitli teknokent üretim geliştirme şirketlerinde ve kablo fabrikasında çalıştı. Şu an Pamukkale Üniversitesi Fizik bölümünde fotonik alanında yüksek lisans yapmaktadır.

İsmail KALAY’ın yazılarını okumak için tıklayınız.

Mustafa ÖZÇAM

1992 yılında Kütahya’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği’nden 2015 yılında mezun oldu. Otomotiv sektöründe ana sanayi firmalarına elektrik kablaj (electrical harness) tasarımı ve üretimi yapan bir firmada çalışmaktadır. İlgi alanlarında tasarım, elektronik, otomasyon bulunmaktadır.

Mustafa ÖZÇAM’ın yazılarını okumak için tıklayınız.

 

 Arkan ATALAY

arkan_atalay 1992 yılında Mersin’in Anamur ilçesinde doğdu.Lise eğitimini Karaman Milli Piyango Fen lisesinde tamamladı. 2010 yılında Pamukkale Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programına kaydoldu. 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Makina Mühendisliği yan dal programına kaydoldu. PAU IEEE kurucu üyesi olmakla birlikte, PAU IEEE Eğitim ve Seminer koordinatörlüğü yaptı. 2013 yılında Polonya’nın Bialystok kentinde bulunan Bialystok University of Technology’de Erasmus programına dahil oldu. İlgi alanları, mikrodenetleyiciler, Arduino, Android, SolidWorks ve yenilenebilir enerji kaynaklarıdır.

Arkan ATALAY’ın yazılarını okumak için tıklayınız.

Alper Soysal

alper_soysal

Nisan 1994’de İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğdu.İlkokulu 80.Yıl Efe ilköğretim Okulu’nda,lise eğitiminide Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.Şu anda Pamukkale Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi.Hayatında ve çalışmalarında içeriğin yanında estetiği ilke edinmiş biri.İlgi alanları uçak elektroniği,Micro C,C++,Elektrik Makinaları. Bunların yanında tam bir havacılık sevdalısı.

 Saffet ÖZTÜRK

betül konyalı

1 Ocak 1993 tarihinde Muğla’da doğdu. Muğla Turgutreis Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Şu an eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih Bölümü’nde devam ettirmektedir. İlgi alanları Genel Osmanlı Tarihi, 16. ve 19. yy Osmanlı ve Rusya Tarihi, 18. ve 19. yy Rusya Tarihi, Avrupa Tarihi, Osmanlı Modernizasyon Süreci, Linguistik, Divan Edebiyatı, İran Tarihi ve edebiyatı, Osmanlı Entelektüel Tarihi, ve Bilim Tarihidir. Bunun yanı sıra hobi olarak paleontoloji ve jeolojiyle ilgilenmektedir.

Ali ARLI

Ali Arlı

1993 yılının Ocak ayında Denizli’de doğdu. Denizli Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Pamukkale Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) son sınıf öğrencisi. 2014 yılının Eylül ayından itibaren Polonya’daki Białystok kentinde bulunan Białystok University of Technology’de lisans eğitimine devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi’nden 2013 yılında onur belgesi almaya hak kazandı. İlgi alanları Arduino, mikrodenetleyiciler ve yenilenebilir enerjidir. Bunların yanında astronomi ve İkinci Dünya Savaşı hakkında araştırma yapmaya büyük  ilgi duyuyor.

Meltem ORUÇOĞLU

meltem

Celal Bayar Üniversitesi Fizik bölümü mezunu. Şu anda Celal Bayar Üniversitesi’nde Yüksek Enerji ve Plazma Fiziği üzerine yüksek lisans yapmakta.

Meltem ORUÇOĞLU’nun yazılarını okumak için tıklayınız.

Ahmet Anıl ERCİYAS

Ahmet Anıl Erciyas

1994 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Celal Yardımcı Lisesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde öğrenim görmeye başladı. 1 yıllık hazırlık eğitimini tamamladı. 1. sınıfın sonunda Work&Travel programıyla Amerika’da bulundu. İlgi alanları; C, C++, Java, Python, gömülü sistemler ve AutoCAD.

Ahmet Anıl ERCİYAS’ın yazılarını okumak için tıklayınız.

Samet KAYA

Samet KAYA

1 Ocak 1995 yılı doğumlu ve doğum yeri Nazilli’dir.Aydın’ın Nazilli ilçesinde bulunan “Menderes Anadolu Lisesi” okulunda 2008/2012 yılları arasında lise eğitimini tamamlamıştır.YGS/LYS yerleştirmelerinde Denizli ilinde bulunan “Pamukkale Universitesi-Elektrik&Elektronik Mühendisliği” okulunda ve bölümünde eğitim görmeye hak kazanmıştır.2012/2014 yılları arasında eğitimini başarı içinde devam ettirirken Erasmus+ programı kapsamında Polonya nın Silesia Bölgesinde bulunan Gliwice şehrinde “Silesian University of Technology-Automatical,Electronics Engineering&Computer Science” okulunda ve bölümünde 2014/2015 yılları arasında eğitim görmeye hak kazanmıştır.Başarılı Erasmus+ eğitim yılı dönemi bitiminden sonra Yaz Stajı için Polonya nın Silesia Bölgesinde bulunan Gliwice şehrinde”Digital System Technologies” şirketine başvuruda bulunup onay aldıktan sonra 3 aylık Yaz Staj tecrübesi edinmiştir.

Hilmi Enes ÖZCAN

2018 yılı Balıkesir Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. İlgi alanları elektronik, yazılım ve donanımdır. Üniversite hayatı boyunca bilişim teknolojisi alanında uzun süreli görev aldı. Şu an Gebze’de özel bir firmada Ar-Ge Mühendisliği yapmaktadır.

Hilmi Enes ÖZCAN’ın yazıları için taklayınız.

Burak GÜL

1997 yılının Eylül ayında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Sabiha Gökçen Teknik  Lisesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Elektrik ve Enerji Bölümünü Onur öğrencisi olarak tamamladı. Sonrasında DGS ile Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği kazandı. Teknik Lise de okuduğu için 15 yaşında iş ortamlarıyla tanışmaya başladı ve şuan da bir Test ve Otomasyon firmasında çalışmakta. İlgi  alanları Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Otonomasyon, Elektrik-Elektronik Dizayn vardır ve bu sebeple Tia Portal (PLC), Autocad, Altium Designer, Teststand, E-plan programlarında çalışmalar yapmaktadır. İyi derece de İngilizce bilmektedir.

Katkılar