Solidworks İle Katı Modelleme

Merhaba arkadaşlar.”Solid” kelimesinin türkçe karşılığı katı anlamına gelir.Programın ismi “Katı Çalışmalar”dır.Yıllarca çoğumuz çizim programı olarak AutoCAD programını duyduk ve onu öğrenmemiz gerektiği, bütün şirketlerin AutoCAD programını kullandığı bize anlatıldı.Ama yeniliklere açık olmalı ve her zaman işlerimizi en kısa ve en kolay yoldan halletmeliyiz.Solid uygulamasında AutoCAD ile yaptığımız her işlemi yapabilir,hayal bile edemeyeceğimiz işlemleri yapabiliriz.Bu yazı dizisinde SolidWorks programının nasıl kullanılacağını,boş vaktim olduğu sürece sizlere  en temelden başlayarak  anlatmaya çalışacağım.Birlikte çeşitli çalışmalar yapacağız.

SolidWorks programının türkçe dil seçeneği vardır.Fakat ben uygulamayı ingilizce olarak anlatacağım ve size de ingilizce kullanmanızı tavsiye ediyorum.Bu tür programları ingilizce olarak kullanırsanız, benzerlerinde aynı isimde komutlar olduğunu görerek ihtiyaç durumunda diğer programları rahatça kullanabilirsiniz.

solidwork

Bu egzersiz ile SolidWorks yazılımı için bir giriş yapacağız.Yazılımın nasıl çalıştığını görmek ve katı modelin nasıl oluşturulduğunu bu uydurma parça ile göreceğiz.

solidworks2

solidworks3

solidwoks4

solidworks5

solidwork6

solidwork7

solidworks8

solidworks9

solidworks10

solidworks11

solidworks12

solidworks13

solidworks14

solidworks15

solidworks16

Bu derste katı model Oluşturma ve katı model silmeyi öğrendik.Bir dahaki dersimizde aynı şekli döndürme yöntemiyle yapacağız.İyi günler. (:

Arkan ATALAY 

 

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Müthiş 
  • Faydalı 
  • Normal 
  • Gereksiz