Telefon DNS Değiştirme

 

Twitter ve Youtube gibi yasaklı sitelere ek program kullanmadan telefondan nasıl girilir ?

Sadece 1 dakikada telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirerek tüm sitelere girebilirsiniz.

a4

          Telefonunuzun wi-fi seçeneklerine girip bağlı olduğunuz ağa 2-3 saniye basılı tuttuğunuzda karşınıza şu ekran gelecektir “ Ağ yapısını değiştirin ” bu seçeneğe tıklayarak karşımıza gelen ekrandan “ Gelişmiş seçenekleri göster ”  tıklıyoruz  daha sonra IP ayarlarını  “Statik ” yapıyoruz ekranın aşağısında bulunan DNS1 ve DNS2 de yazılı olan adresleri değiştiriyoruz tüm işlem bu kadar.

  2014-03-08-17-10-37

        3G ile internete bağlıysanız telefonunuzun mutlaka rootlu olması gerekir. Eğer telefonunuz rootlu ise  Google Play’de bulunan ücretsiz DNS değiştirici uygulamalarla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

       Root: Android telefonlarda kullanıcının cihaz üzerindeki herşeyi kullanabilme yetkisini sağlar, Windows bilgisayarlarda ki Administrator hesabına benzer.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Müthiş 
  • Faydalı 
  • Gereksiz 
  • Normal 
İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →