Türkiye’nin İlk Ve Tek Yerli Üretim Plastik Sanal Gerçeklik Gözlüğü : SGGvr

lt-logo1

 

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Sanal gerçeklik gözlüğümüz hiçbir deneyim gerektirmeden herkesin kullanabiliceği şekilde öğrenci, genç, yaşlı, emekli kısacası her bireyin bütçesine uygun şekilde  yüzlerce dolar harcamadan eğitim ve eğlence amaçlı hazırlanmıştır.

Akıllı telefonunuzu başlığın içine yerleştirip youtube dan 360 derece video, 3D video, sinema, belgeseller, play store yada apple store’dan indireceğiniz app ( vr game) ile 360 derece sınırsız hareket imkani sağlayan programları çalıştırın. Eğitim amaçlı olarak dahi simülasyon eğitimi yapabilirsiniz. Bununlada kalmıyor ticari alanlarda da kullanabilirsiniz örnek, emlak sektöründe müşteriler onlarca gayri menkul dolaşmadan ofis ortamında bizzat canlı yaşama imkanına sahip olabiliyor. Tamamen duygusal algılarınıza hitap edebiliyor sizlere inanılmaz bir deneyim sunuyor. Kullanım alanları gittikçe genişliyor okullarda, hastanelerde, askeri alanda eğitim amaçlı yada bireysel olarak eğlence amaçlı otobüste, trende, uçakta, yolculukta video yada oyun oynama şansına sahip olabilirsiniz.

sggvr fc

Akılcı Tasarım

Sanal gerçeklik, akıllı telefon ve cardboard gözlüğünüzün bir araya gelmesiyle, video ve oyunların içindeymiş hissi yaratan ve dünyada büyük bir hızla yayılmakta olan ileri düzey bir teknolojidir.

 

Teknoloji Harikası

Bu teknoloji harikası gözlük, vr teknolojisi ile oluşturulmuş oyun ve videoların 3 boyutlu izlenmesine olanak tanırken aynı anda görüntü içerisinde kafanızı çevirerek istediğiniz yöne bakmanızı da sağlar. Bu sayede gerek oyun oynarken gerekse 360 teknolojisi ile çekilmiş videoları izlerken gerçekten ordaymışsınız hissi ve deneyimi yaşarsınız.

 

Kolay Kullanım

Bu teknoloji yüksek bütçeler ile aldığımız akıllı telefonları basit ve oldukça düşük bütçeli bir ekipman ile Sanal Gerçeklik ortamına entegre etmeyi başaran bir sistemdir.

 

Sürükleyici 3D Deneyimi

Evimizde binlerce lira para verip aldığımız 3D televizyonlarda seyrettiğimiz filmleri telefonumuza kopyalayarak video oynatıcı programda açtığımızda aynı etkiyi alarak seyredebiliriz. Yani 3 boyutlu filmleri artık akıllı cep telefonlarımızdan da 3 boyutlu olarak seyredebiliriz.

 

Google Cardboard oyunları

 

SGGvr Sanal Gerçeklik Gözlüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve diğer örnek videolar için www.sggvr.com ‘u ziyaret edebilirsiniz 

 lt-logo1

Türkiye’nin İlk Ve Tek Yerli Üretim Plastik “Sanal Gerçeklik Gözlüğü” ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

sggvr fc

İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →