Türkiye’nin Uzay Hedefleri

ABD’de yaratıcılığı aşılayan, kimseden korkmadan ve demokratça kendini ifade edebime yeteneğine sahip bireylerin oluşmasını sağlayan bir eğitim sistemine sahip olması bugün geldiği konumda en büyük paya sahip. Hep düşünen planlar yapan ama bir türlü hayata geçiremeyen bir birey olmak yerine planlarını hayata geçiren uygulayan cesaretli birey olmayı sağlamak ekonomileri kalkındıran en önemli unsurlardan.

1930’lu yıllarda sahip olduğumuz uçak teknolojimiz aynı hızda gelişmeye devam etse, çeşitli sebeplerle engellenmemiş olsaydı belkide bugün NASA benzeri bir kurumumuz olabilirdi. Ama hala daha hiçbir şey için geç değil. Geleceği tasarlayanlar arasında bizimde olmamamız için hiçbir engelimiz yok. Yapmamız gereken yeterli eğitim ve akla yatırım ile inovatif düşünmeyi sağlayabilmek. Tüm icatların ve keşiflerin ortak noktası merak duygusu ve bende yapabilirim inancıdır.

Cem Seymen’in NASA gezisi ve Türkiye’nin uzay araştırmaları hakkında bu video ufkunuzu genişletecek,
iyi seyirler

 

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Faydalı 
  • Gereksiz 
  • Normal 
  • Müthiş 
İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →