Wifi Modem Hack

Wifi Modem Hack

      Bu konu ilk kez duyanlar için biraz heyecan verici olabilir. Kullandığımız wifi dağıtıcılarının web tabanlı ara yüzüne nasıl ulaşılır ne gibi değişikler yapılabilir teknik ve bilimsel verilerin ışığında aydınlatacağız.

 

       Toplu yaşam alanları olan okul, site ve avm gibi alanlarda sıklıkla kullanılan wifi dağıtıcılar web tabanlı bir arayüz ile yönetilmekte ve her türlü ayar bu arayüz sayesinde yapılabilmektedir. Bu ayarlardan bazıları kullanıcıların download ve upload hızlarını kısıtlama , wifi erişiminde gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi değiştirebilme, reboot yani yeniden başlatma gibi kullanılan cihazın marka ve üretim yılına bağlı olarak birçok seçenek sunmaktadır.

wifi modem hack

 

    İlk yapılması gereken bağlanmak istenilen cihazın marka ve model bilgilerini öğrenmek olacak. Marka ve model numarasını arama motorlarında taratarak sadece rakamlardan oluşan bir adrese ulaşmalıyız bu adresimizin nasıl bir şey olduğuna örnek vermek gerekirse Tp-Link modemler için  192.168.1.1 / 192.168.1.254 / 192.168.0.254 / 192.168.2.1 adreslerini , Cisco modemler için 192.168.10.2  adresini deneyebilirsiniz. Bu adres her marka ve model için farklıdır.

     Tüm bunları yapabilmek için o modem ile internete bağlı olmak gerekmekte ve yönetim arayüzüne ulaşmak istediğiniz kablosuz erişim noktası cihazının kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir bu birçok cihaz için admin / admin ( ttnet kullanıcıları için bu admin / ttnet ) şeklindedir.

    Tüm bu adımları tamamladıktan sonra IEEE 802.11 yazımızda verdiğimiz teknik bilgileri kullanarak cihazımızın yaptığı yayılım türlerini ayarlamak olacaktır. 802.11n bandı en yaygın ve 802.11b ile 802.11g bandlarına göre daha yeni olduğu için kullanımı uygundur. Başka bir seçenek ise mixed denilen b,g,n bantlarını karıştırarak kullanmaktır bunu tavsiye etmiyoruz çünkü  gereksiz yere sinyal yayılımı olacaktır.

 

     Burada anlattığımız bilgiler ile yasal olmayan yöntemlerle internet bağlantısına erişim söz konusu değildir. Bu yöntem tamamen kullanılan ağın daha işlevsel ve kontrol edilebilir olmasını sağlamaktır.

 

Wifi sinyalinizi ek cihaz kullanmadan güçlendirmek istiyorsanız şu işlemleri takip etmelisiniz

 

Wifi Sinyali Güçlendirme

Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşma

 

 

Android Uygulama İzinlerini Rootsuz Kaldırma

Android Uygulamalarında Reklam Kaldırma

Android Akıllı Telefon Programsız Hızlandırma

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Gereksiz 
  • Faydalı 
  • Normal 
  • Müthiş 
İsmail KIYICI

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →

One Comment on “Wifi Modem Hack”

Comments are closed.