Wifi Sinyali Güçlendirme

Wifi Sinyali Güçlendirme

   Bedava  Wifi Güçlendirici, Sinyal Arttırıcı ve İnternet Hızlandırma için yapmanız gerekenler çok basit. Masaüstü, dizüstü veya akıllı telefonların günümüzdeki ortak sorunu internet hızının kullanıcıya hep yetersiz gelmesidir. İnterneti eğer kablosuz olarak kullanıyorsanız çoğu zaman wifi bağlantınızın daha hızlı olmasını istersiniz. Aslında çok kolay bir yöntemle  wifi sinyalini güçlendirebilirsiniz. Wifi dağıtıcı cihazın sinyalleri her bir yöne dağılır bu ise bizim işimize yaramaz.

wifi

 

     Bunun önüne geçmek için ise 20cm*20cm boyutlarında alüminyum folyo tabakası veya alüminyum bir içecek kutusuyla adeta bir ayna görevi görecek küçük bir parça yapmaktır. Şekilde de görüldüğü gibi bu parçayı düz değil bir miktar kavisli yapmalısınız. Yerleştirmek için doğru açıyı birkaç denemeden sonra kolayca bulabilirsiniz. Tıpkı ışığın yansıması gibi elektromanyetik dalgalarda iletken yüzeylere çarptığında belirli oranlarda yansımaktadır.

wifi-signal

    Yaptığımız yansıtıcı parçayı bilgisayarımıza veya mobil cihazımıza sinyalleri yönlendirmek için kullanacağız. Bu parçayı modem anteni, bilgisayarımız ve yaptığımız parça arasında olacak şekilde yerleştirmeliyiz.

 

 

     Diğer bir işlem ise wifi sinyalinizin odanızın neresinde güçlü olduğunu öğrenmek ve hangi kanaldan daha iyi yayılım yapıldığını tespit etmektir. Bunu yapabilmek için bir çok program mevcut ama biz kullanım kolaylığı açısından Windows için inSSIDer Office programını seçtik. Programı resmi internet sitesinden indirebilirsiniz.

inSSIDer Office

 

     Download seçeneğine tıklıyoruz ve sonrasında kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra  NETWORKS  tıklayıp bağlı olduğumuz ağın ve çevremizdeki tüm ağların teknik verilerini görebiliyoruz. Bu bize cihazımızın konumunun sinyalimize etkisini ve etraftaki nesnelerin sinyale etkilerini göstermekte.

    IEEE 802.11 yazımızda bahsettiğimiz yöntemin sinyalimize etkilerinide görebiliyoruz.

inSSIDer Office11

 

     Wifi dağıtıcı cihazlar 2.4-2.5 Ghz arasında 13 kanaldan yayın yapmaktadır. Hangi kanalın en güçlü olduğunu tespit etmek için CHANNELS seçeneğine tıklıyoruz.

 

inSSIDer Office2

 

Android Wifi Sinyali Güçlendirme

 

Android cihazlar için takip edilmesi gereken adımlar 

      Android mobil cihazlar için wifi sinyali ve mobil şebeke sinyali analizi için geliştirilmiş birçok uygulama bulunmakta. Mobil cihazınız için en güçlü wifi sinyalini nerden alacağınızı ve operatörünüzün sinyal gücü gibi birçok anlık veriye ulaşabileceğiniz Network Signal Info veya WiFi Overview 360 uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulamanın ekran görüntüsü

android wifi2

       Ayrıca uygulama sayesinde size en yakın baz istasyonunu, harita üzerinden aranızdaki mesafeyi ve birçok ayrıntılı teknik bilgiyi görebilirsiniz.

 

Wifi Modem Hack yazımızı okumak için tıklayınız

 

Android telefonunuz çok mu yavaş çalışıyor yüklediğiniz hızlandırma ve temizleme programları işe yaramıyor mu hiçbir program yüklemeden ve reklama tıklamadan sadece 5 dakikada 3 aşamada telefonunuzu hızlandırın

Bu işlemler internetinizin hızında bir etki yapmadıysa bize bildirin sorununuzu çözelim.

Eğer internetiniz hızlandıysa facebooktan bizi takip ederek benzer faydalı paylaşımları ilk siz görün.

 

 

Android Akıllı Telefon Programsız Hızlandırma

 

Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşma

 

Android Uygulama İzinlerini Rootsuz Kaldırma

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsun ?
  • Faydalı 
  • Müthiş 
  • Gereksiz 
  • Normal 

About İsmail KIYICI

Elektrik-Elektronik yüksek mühendisi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde doktora eğitimine devam etmekte. Komhedos.com kurucu ortağı ve yazarı. İlgi alanları nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0, tahmin ve karar sistemleri, yapay zeka, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji. Eski bir IEEE gönüllüsü.   İsmail'in yazılarını okumak için tıklayınız 

View all posts by İsmail KIYICI →

One Comment on “Wifi Sinyali Güçlendirme”

  1. Geri bildirim: Wifi Modem Hack |

Comments are closed.